lect.univ.dr. Cristina Fleseriu

Functia: Lector universitar dr.

Departament: Servicii de Ospitalitate

Specializare: Marketing

Program consultații:

Miercuri: 14:00 – 15:00

Joi: 14:00 – 15:00

Programarile se fac prin e-mail!

Birou: sala 207, etaj II

Cristina Fleșeriu predă seminarii de Principiile Marketingului, Cercetări de Marketing, Managementul relațiilor cu clienții și Comportamentul consumatorului. Este absolventă a Facultății de Științe Economice și Gestiunea Afacerilor a Universității Babeș-Bolyai, specializarea Relații Economice Internaționale, linia germană, fiind șefa promoției 2008. În anul universitar 2007/2008 a participat la concursul Rehau România unde a câștigat marele premiu. A urmat apoi studiile de masterat în Administrarea Afacerilor în cadrul Facultății de Business din cadrul aceleiași universități. Este doctor în Marketing din 2013.

Este autoare a unei cărţi şi a 33 de articole publicate în reviste din țară și străinătate. De asemenea, a participat la 15 conferințe științifice internaționale şi naţionale publicându-și lucrările prezentate.