Alumni Days - Reconectare de suflet

Joi 11 Mai 2023 20:45:28

Dragi membri ai comunității Facultății de Business,

În perioada 11-13 mai 2023 va avea loc evenimentul UBB Alumni Days • Zilele absolvenților UBB Scopul acestuia este oferirea unui prilej de reconectare, socializare și destindere a alumnilor cu foștii colegi, profesori și cu actualii studenți.

Vineri, 12.05.2023, vă așteptăm la întâlnirea ALUMNI DAYS din cadrul Facultății de Business, ce va avea loc atât fizic, la sediul Facultății de Business (str. Horea 7, în Amfiteatru), cât și online (MS Teams - link: aici).

Program:

• 16:00 - 16:30. Deschidere Alumni Days. Facultatea de Business - scurtă prezentare
  • 16:30 - 17:00. Business Quiz - întrebări serioase/amuzante legate de facultate și mediul business
  • 17:00 - 18:00. Workshop: Surse de finanțare pentru întreprinzători
  • 18:00 - 19:30. Biblioteca Vie - „împrumutarea” timpului absolvenților, care vor povesti despre sine (viață, carieră)

Programul aferent zilei de sâmbătă, 13.05.2023, este unul recreativ, ce cuprinde activități sportive, desfășurate în Parcul Sportiv Universitar „Prof. dr. Iuliu Hațieganu”, în intervalul 9:00-14:00:

• Campionat de fotbal
  • Campionat de volei
  • Cursă de ștafetă - pistă de alergare
  • Cros pe aleile parcului (este organizat de FSEGA, iar înscrierile se fac direct aici.

Pentru înscrieri, vă rog să accesați unul dintre următoarele link-uri:

studenți - aici.

absolvenți - aici.

P.S. Anul trecut, Facultatea de Business a câștigat locul I la Campionatul de fotbal organizat în cadrul evenimentului Alumni Days.

Vă așteptăm cu drag!

Joi 11 Mai 2023 20:45:28