Anunt selectie Erasmus pentru tari nonUE

Marți 07 Mai 2019 09:53:44

Facultatea de Business organizeza selectia pentru acordarea burselor pentru mobilitati Erasmus+ pentru anul universitar 2019-2020 nivel licenta si masterat pentru destinantii nonUE fara bursa si pe anumite destinatii in Uniunea Europeana.

Granturile ERASMUS+ pentru mobilitatile studenților doar pentru universitati din Uniunea Europeana si se acorda pe baza unui concurs de selectie semestrial sau anual, organizat la nivel de facultate.

Criteriile de eligibilitate:

- Media anului/semestrului anterior – minim 7;

- Cunoasterea unei limbi straine (cea in care urmeaza sa fie predate cursurile la universitatea unde se va derula mobilitatea).

Actele necesare inscrierii la concursul de selectie:

1. fisa candidatului se poate descarca aici

2. declaratie selectie se poate descarca aici

3. curriculum vitae in limba tarii unde se solicita bursa de mobilitate sau in limba in care se vor desfasura studiile in tara respectiva;

4. adeverinta cu media pe semestrul precendent

5. scrisoare de motivatie în limba tarii unde se solicita bursa de mobilitate sau in limba în care se vor desfasura studiile in tara respectiva;

6. certificat de competenta lingvistica
;

7. alte diplome care sa ateste activitatea extracurriculara a studentului
.

Dosarele se depun la biroul de relatii internationale al facultatii in perioada – 7 mai 2019 – 14 mai 2019.

Interviul va avea loc – dupa depunerea dosarelor si va fi anuntat pe mail. Interviul se va derula în limba in care urmeaza sa fie predate cursurile la universitatea unde se va derula mobilitatea

Informatii suplimentare - international@tbs.ubbcluj.ro

Link-uri utile: