EIT RIS Consumer Engagement Labs 2021

Miercuri 08 Septembrie 2021 15:34:08

Vă invităm să participați la o serie de întâlniri online dedicate companiilor din domeniul alimentar – producători de alimente, vânzători și producători de ambalaje alimentare, interesate de inovarea produselor/ serviciilor lor. Vom discuta despre cele mai bune modalități prin care aceste companii pot beneficia de ideile consumatorilor pentru a-și îmbunătăți oferta de produse/ servicii și a deveni mai profitabile.

La întâlniri vor participa reprezentanți din partea companiilor și experți de la Universitatea Babes-Bolyai, Cluj-Napoca, specializați în cercetarea consumatorilor, managementul inovării și legislație de mediu.

Întâlnirile se desfășoară în cadrul proiectului EIT Food RIS Consumer Engagement Labs 2021. Proiectul are loc în paralel în zece țări ale Uniunii Europene (UE), este finanțat de European Institute of Technology (EIT; UE) și este implementat în Romania de Universitatea Babeș-Bolyai, Cluj-Napoca, sub coordonarea Universității din Varșovia, Polonia.

Pentru mai multe informatii va rugam sa accesati fisierul PDF atasat:

Invitatie EIT - EU

Miercuri 08 Septembrie 2021 15:34:08