Inscriere in proiectul ROSE Student Learning Hub

Marți 03 Martie 2020 12:11:19

ROSE Student Learning Hub (StudHub UBB) oferă suport pentru dezvoltarea abilităților specifice pentru succesul și integrarea în comunitatea academică.

Prin participarea în proiect, studenții au acces gratuit la spațiile aferente Centrului de Învățare (Str. Republicii nr. 42) și la următoarele activități organizate:

- Workshop-uri tematice: pentru stabilirea de obiective educaționale/managementul timpului/public speaking/strategii de luare de notițe/strategii de scriere academică;

- Ateliere de coaching și dezvoltare personală: strategii motivaționale și emoții constructive/managementul emoțiilor în sesiune;

- Evenimente de tip seri de film tematice/jocuri de societate /club interdisciplinar/cross-age tutoring;

Informatii suplimentare legate de inscrierea in acest proiect pot fi consultate in fisierul atasat:

Inscriere proiect StudHub Semestrul II

Marți 03 Martie 2020 12:11:19