Program Student to Student Team

Vineri 02 Octombrie 2020 22:34:56

Facultatea de Business, în colaborare cu ASB, a decis să se implice în programul Student to Student Team oferit de CCARMA & Centru de consiliere Student Expert & Clinica universitara de Psihologie „BABEȘ-BOLYAI PSYTECH” & Centrul de Învățare StudHub.

Programul se adresează studenților de anul 1, forma de învățământ cu frecvență, admiși la UBB în anul 2020.

Scopul programului este de a crește angajamentul studenților, a coeziunii, a motivației, a formării și valorizării identității de student UBB.

Programul se va desfășura până în luna mai 2021 cu activități atât online cât și offline, planificate pe toată această perioadă.

Participanții pot avea unul din următoarele roluri:

• tutore (cadru didactic din cadrul fiecărei facultăți implicate)
  • student mentor (nivel licență sau masterat din orice facultate din UBB)
  • student din anul 1 (student din anul 1 la nivel licență)
  • Studenții mentori vor beneficia de un training pentru care vor primi certificat de atestare, vor avea contract de voluntariat sau li se va echivala activitatea cu ore de practică.

Pentru înscriere în program și informații suplimentare accesați aici.

De asemenea, puteți viziona un scurt video informativ: aici.

Vineri 02 Octombrie 2020 22:34:56