Referendum pentru stabilirea modalitatii de alegere a rectorului

Joi 15 Iunie 2023 17:09:03

Alegeri

Vă reamintim că dezbaterea publică pentru informarea comunității academice privind Referendumul pentru stabilirea modalității de alegere a rectorului va avea loc în data de 16 iunie 2023, în sala Vasile Bogrea, Clădirea Centrală a Universității, str. M Kogălniceanu nr. 1, et. 1, la ora 10:00.

De asemenea, vă anunțăm că Referendumul pentru stabilirea modalității de alegere a rectorului se va desfășura conform Hotărârii Senatului din 22 mai 2023, în data de 26 iunie între orele 9:00-17:00. Fiecare facultate va organiza propria secție de votare. Studenții electori vor vota în cadrul facultăților, iar pentru unitățile de cercetare nearondate facultăților se va organiza o secție separată de vot.

Avem rugămintea să afișați pe site-urile facultății dumneavoastră și să diseminați membrilor comunității afișului și pliantele destinate acestor evenimente prin toate mijloacele de care dispuneți.

Menționăm că aceste informații pot fi găsite pe pagina UBB destinată alegerilor din 2024, accesând linkul de mai jos:

Alegeri

Documente alegeri: