Selectie Double Degree Martie 2024

Luni 04 Martie 2024 02:03:11

Facultatea de Business organizează, în perioada 01 Martie – 15 Martie 2024, procesul de selecţie pentru mobilități internaționale DOUBLE DEGREE.

Selecția se adresează cu studenților de nivel licență și studenților nivel masterat.

Criterii de eligibilitate:

• ➢ Studenții trebuie să fie înmatriculați la Universitatea Babeș-Bolyai, la unul dintre nivelele de studiu
  • menționate în anunțul de selecție, indiferent de statut (”bugetat” sau ”cu taxă”), formă de învățământ (”zi”).
  • ➢ Să fi absolvit cel puțin 2 ani de studiu în momentul începerii mobilității (se aplică numai în cazul nivelului licență) și 1 an de studiu (nivel masterat).
  • ➢ Media generală al semestrului anterior trebuie să fie minim 7,00.
  • ➢ Cunoașterea procedurii: aici.

Mai multe detalii puteti gasi in fisierul PDF atasat:

Selectie double degree Martie 2024

Luni 04 Martie 2024 02:03:11