Teste rapide COVID-19 si masti

Miercuri 01 Noiembrie 2023 18:59:07

Având în vedere numărul de îmbolnăviri cu boli respiratorii sau COVID-19, UBB, prin Centrul de Prevenție COVID-19 și alte boli infecțioase, pune la dispoziția comunității (cadre didactice, personal didactic auxiliar, personal nedidactic și studenți) teste rapide CODIV-19 și măști, gratuite.

Persoanele interesate se pot adresa secretariatului printr-o cerere, care poate fi descărcată de pe site-ul facultății. Numărul maxim de teste care poate fi solicitat este de maxim 2 teste/persoană/ 30 zile.

Cererea pentru ridicarea testelor rapide pe bază de antigen poate fi depusă personal la secretariat, str. Horea, nr. 7, etajul I, biroul 101 sau poate fi transmisă pe email la adresa secretariat.tbs@ubbcluj.ro în urma completării tuturor punctelor.

Măștile se vor distribui la solicitarea studenților sau a angajaților de către dna Teodora Avram, Bibliotecă, fără a mai fi nevoie de depunerea unei cereri.

Secretariatul Facultății de Business

Documente utile: