Conferentiar Dr.

Discipline: Marketing

Miercuri: 14:00-15:00

Codul clasei TEAMS este: pw2r2ox

Cu programare prealabila pe chatul Teams. Programare la consultatii in documentul word din Files.

E-mail: cristina.fleseriu[at]ubbcluj.ro

Cristina Fleșeriu predă seminarii la Principiile marketingului, Managementul relațiilor cu clienții și Marketingul destinațiilor și cursuri la Principiile marketingului, Simulări de marketing și management, Managementul relațiilor cu clienții și Managementul vânzărilor. Este absolventă a Facultății de Științe Economice și Gestiunea Afacerilor a Universității Babeș-Bolyai, specializarea Relații Economice Internaționale, linia germană, fiind șefa promoției 2008. În anul universitar 2007/2008 a participat la concursul Rehau România unde a câștigat marele premiu. A urmat apoi studiile de masterat în Administrarea Afacerilor în cadrul Facultății de Business din cadrul aceleiași universități. Este doctor în Marketing din 2013.

Este autoare a unei cărţi şi a 65 de lucrări științifice, publicate în reviste din țară și străinătate. De asemenea, a participat la 30 conferințe științifice internaționale şi naţionale publicându-și lucrările prezentate.