conf.dr.ing.

Discipline: E-Business & Management de Proiect

Marti: 17:00-18:00

Codul clasei TEAMS este: bm46nrt

Studentii care doresc consultatii sunt rugati sa trimita mesaj cu cel putin 1 zi inainte la adresa: liciniu@yahoo.com

E-mail: liciniu.kovacs[at]ubbcluj.ro

Liciniu A. Kovács este conferenţiar universitar din anul 2008 (lector între 2000-2008, asistent între 1996-2000). A absolvit cursurile la nivel licenţă la Facultatea de Electrotehnică a Institutului Politehnic din Cluj-Napoca (actuala Universitate Tehnică) şi cele academice postuniversitare la “Transylvania Business School”, actuala Facultate de Business a UBB. Este doctor în ştiinţele educaţiei la UBB iar pe parcursul pregătirii sale a efectuat stagii la Nottingham Trent University, Nottingham Business School, UK, Johnson & Wales University, Providence, Rhode Island şi Michigan State University, East Lansing, Michigan USA.

A publicat până în prezent mai multe articole, cărţi de autor/coautor şi a participat la mai multe conferinţe interne şi internaţionale. De asemenea, a participat la 7 proiecte sau granturi cu finanţare internă şi internaţională.

Vezi:

1. Autobiografie (în l.Română)

2. Curriculum Vitae (în l.Engleză)