Conferentiar dr.

Mihaela F. Tutunea

@ubbcluj.ro mihaela.tutunea@ubbcluj.ro

Discipline: Informatica pentru afaceri

Este doctor în domeniul Cibernetică și statistică economică. Este absolventă a Facultății de Ştiinţe Economice - secţia Turism-Servicii și a Facultății de Matematică şi Fizică – secţia Informatică, Universitatea Babeș-Bolyai Cluj-Napoca. Are o experienta in ITC de peste 25 ani; posedă Brevet de Turism – Manager in activitatea de turism. Din 2008, Mihaela Tutunea predă disciplinele: Tehnologia Informaţiei, Sisteme informatice în afaceri, Mediul de afaceri online, E-turism, E-business, Politici si strategii de promovare online. A publicat 5 cărți – 4 de specialitate unic autor, 12 articole publicate in reviste indexate in minim 2 BDI, 3 lucrări publicate în volume conferinte stiintifice internationale ISI proceedings, 9 lucrări prezentate și publicate în volume/CD ale conferintelor stiintifice internationale din tara si strainatate cu ISBN/ISSN, 10 articole publicate in reviste recunoscute CNCSIS.

Joi: 17:00 - 18:00

Codul clasei TEAMS este: poihc12

Cu programare prealabila pe chatul Teams.