Conferentiar. dr.

Oana-Adriana Gica

@ubbcluj.ro oana.gica@ubbcluj.ro

Discipline: Management

Program consultatii si tutoriat:

Marti: 16:00-17:00

Cu programare prin email sau prin chat-ul Teams. Codul clasei TEAMS este: q2eevcg

E-mail: oana.gica[at]ubbcluj.ro

Oana Adriana Gică predă discipline în domeniul management: Management operaţional, Antreprenoriat, Antreprenoriat în industria ospitalităţii, Management Strategic, Afaceri de familie și Afaceri de familie în industria hotelieră. Ea este absolventă a Facultăţii de Ştiinţe Economice şi Gestiunea Afacerilor a Universităţii Babeş-Bolyai, Cluj-Napoca, specializarea Managementul firmei. A urmat studiile de masterat în cadrul aceleaşi facultăţi, la specializarea Strategii şi politici de marketing şi management în unităţile economice. A obţinut titlul de doctor în Management în anul 2011.

Desfăşoară activităţi de cercetare în acelaşi domeniu fiind membră în echipa de cercetare a două granturi finanţate de CNCSIS și a 3 proiecte finanțate din fonduri europene.

Este autoarea a peste 30 de articole ştiinţifice şi coautoarea a trei cărţi.