Conferentiar. dr, Director Departament Servicii de Ospitalitate

Luni 15:00-16:00

Miercuri 14:00-15:00

Programarile se fac prin email: oanagica@gmail.com

Oana Adriana Gică predă discipline în domeniul management: Management operaţional, Antreprenoriat, Antreprenoriat în industria ospitalităţii, Management Strategic, Afaceri de familie și Afaceri de familie în industria hotelieră. Ea este absolventă a Facultăţii de Ştiinţe Economice şi Gestiunea Afacerilor a Universităţii Babeş-Bolyai, Cluj-Napoca, specializarea Managementul firmei. A urmat studiile de masterat în cadrul aceleaşi facultăţi, la specializarea Strategii şi politici de marketing şi management în unităţile economice. A obţinut titlul de doctor în Management în anul 2011.

Desfăşoară activităţi de cercetare în acelaşi domeniu fiind membră în echipa de cercetare a două granturi finanţate de CNCSIS și a 3 proiecte finanțate din fonduri europene.

Este autoarea a peste 30 de articole ştiinţifice şi coautoarea a trei cărţi.