Aceast─â problem─â poate fii cauzat─â de o conec╚Ťiune slab─â la internet

Conferentiar dr.

Sorin Berinde

@ubbcluj.ro sorin.berinde@ubbcluj.ro

Discipline: Contabilitate financiară, Control și audit financiar, International Accounting and Reporting

Program consultatii cu programare prin e-mail sau chat Teams:

Marti: 14:00-15:00

Codul clasei TEAMS ESTE: 3opfn5o

Birou: Etajul 1, Sala 124

Sorin Romulus Berinde a ob╚Ťinut diploma de doctor ├«n specialitatea contabilitate ├«n anul 2007 ├«n cadrul Universit─â╚Ťii ÔÇ×Babe╚Ö-BolyaiÔÇŁ, Facultatea de ╚śtiin╚Ťe Economice ╚Öi Gestiunea Afacerilor ├«n cadrul Departamentului de Contabilitate. ├Än cadrul aceleia╚Öi universit─â╚Ťi a absolvit studiile aprofundate ├«n specializarea ÔÇ×Management Contabil ╚Öi AuditÔÇŁ ├«n anul 2002, fiind licen╚Ťiat ├«n specializarea ÔÇ×Contabilitate ╚Öi Informatic─â de Gestiune din anul 2001.

Activitatea ╚Ötiin╚Ťific─â ╚Öi de cercetare este sus╚Ťinut─â de calitatea de autor ╚Öi coautor la 5 c─âr╚Ťi de specialitate, 46 de articole ╚Ötiin╚Ťifice publicate ├«n reviste recunoscute din fluxul ╚Ötiin╚Ťific na╚Ťional ╚Öi interna╚Ťional, de c─âtre numeroase particip─âri la conferin╚Ťe interna╚Ťionale ╚Öi de c─âtre calitatea de membru ├«n echipa a 3 proiecte de cercetare cu finana╚Ťare interna╚Ťional─â.

Preocup─ârile didactice ╚Öi de cercetare sunt completate de experien╚Ťa practic─â ├«n domeniul contabilit─â╚Ťii acumulat─â ca ╚Öi economist (din 2002), precum ╚Öi de calitatea de membru ├«n organiza╚Ťii profesionale na╚Ťionale recunoscute ├«n domeniul contabilit─â╚Ťii: auditor financiar (din 2012), expert contabil (din 2007) ╚Öi consultant fiscal (din 2011).